Středa, 24 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile spustil nejvýše položený LTE vysílač v ČR

T-Mobile spustil nejvýše položený LTE vysílač v ČR

Operátor připravil ještě před létem pro milovníky turistiky malé překvapení , když v pondělí 20. června spustil LTE vysílač (vč. 2G a 3G) přímo na budově Poštovny. Sněžka patří mezi nejnavštěvovanější vrchol nejen v Krkonoších, ale i v okolních evropských středohořích. V hlavní sezoně se na nejvyšším vrcholu ČR denně objeví i deset tisíc návštěvníků.

Instalace stanice trvala čtyři dny, přičemž povětrnostní podmínky daly technikům skutečně zabrat – hory během těch 4 dnů opět ukázaly, jak je v nich počasí nestálé. Techniky také hlídala po celou dobu výstavby velice zajímavá návštěvnice (viz obrázek níže).

Loni spustil T-Mobile LTE na 2 112 vysílačích, letos pracuje na dokrytí většiny republiky. Operátor se mimo jiné soustředí i na kvalitní pokrytí silnic a železnic či hromadných akcí. Aktuálně pokrývá LTE 87 % populace, superrychlý internet (3G a LTE) 97 %. Služby LTE využívá 736 tisíc zákazníků T-Mobile.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

snezka-vystavba

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře