Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile představuje WiFi volání jako první v České republice

T-Mobile představuje WiFi volání jako první v České republice

Operátor spustil do interního provozu službu WiFi volání. Je založena na technologii Voice over WiFi (VoWiFi), která umožňuje standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes WiFi síť. Prostřednictvím této technologie zákazník uskutečňuje hovory nebo posílá zprávy se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti. Během několika týdnů spustí operátor službu WiFi volání do komerčního provozu.

„Spuštěním WiFi volání potvrzuje T-Mobile svou pozici jasného lídra na poli inovací v telekomunikačních službách,“ říká Milan Hába, ředitel technologických a obchodních inovací v T-Mobile, a dodává: „Po úspěšném spuštění Voice over LTE letos v květnu nyní představujeme další pokrokovou a pro zákazníky velmi užitečnou službu.“

WiFi volání nalezne uplatnění zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě. Zákazníci ho využijí například pro telefonování v suterénních prostorech (restaurace, bary, taneční kluby), uvnitř budov se silnými stěnami nebo v ocelových výrobních halách a skladištích. V místech, kde je šíření mobilního signálu omezeno, často bývá k dispozici WiFi síť, která – v kombinaci s technologií VoWiFi – dokáže mobilní síť nahradit.

Wi-Fi volání přináší, podobně jako VoLTE, velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí. Spojení hovoru je rychlé, služba rovněž podporuje posílání SMS a MMS. Pokud je v daném místě WiFi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Zákazník se přitom nemusí obávat ztráty signálu při odchodu z Wi-Fi pokrytí – v takovém případě hovor plynule přejde do sítě LTE (jako VoLTE hovor). Stejný princip se uplatní při přechodu z LTE do WiFi.

Výhody WiFi volání:

Zákazník může se svým telefonním číslem volat z WiFi stejně jako z mobilní sítě
Volání ve špičkové kvalitě i v místech s omezeným šířením mobilního signálu
Při odchodu z WiFi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE

GetThumbNail1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře