Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyT-Mobile měl výpadek. Nešlo se dovolat, nefungovaly SMS

T-Mobile měl výpadek. Nešlo se dovolat, nefungovaly SMS

Zákazníky T-Mobilu postihl výpadek některých služeb. Firma uvedla, že důvodem je „systémová chyba“, kterou se momentálně snaží odstranit. Operátor počítá s případnou kompenzací svým klientům, kteří podle vyjádření na sociálních sítích měli potíže s voláním i posíláním SMS.

„Za tuto situaci se klientům omlouváme a na opravě intenzivně pracujeme. Dotčené zákazníky budeme kontaktovat, počítáme i s případnou kompenzací,“ uvedl na dotaz ČTK Lukáš Hrabal z T-Mobile. Způsob kompenzace zatím neuvedl.

Výpadek postihl především zákazníky s předplacenou kartou a trvá již od nedělního odpoledne. Telefony byly nejprve bez signálu, posléze při pokusu o volání automatická hláška oznamovala, že je nedostatečný kredit. Podle serveru idnes.cz zákazníci nemohou volat ani odesílat SMS už skoro celý den. Problém se týká v menší míře i tarifních zákazníků, kterým systém při pokusu o volání hlásí, že nemají kredit. Problémy mají zákazníci T-Mobilu po celé republice.

T-Mobile má podle posledních údajů necelých šest milionů zákazníků, více než 3,5 milionu používalo některý smluvní tarif a dalších 2,4 milionu volilo předplacenou službu.

mob

Zdroj: idnes ctk

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře