Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyT-Mobile má superrychlé LTE, data lze stahovat rychlostí až 375 Mbit/s

T-Mobile má superrychlé LTE, data lze stahovat rychlostí až 375 Mbit/s

Operátor zvýšil teoretickou maximální rychlost své sítě LTE, která je tak momentálně nejvyšší v České republice. Pomocí technologie LTE Advanced se spojením tří pásem (funkce Carrier Aggregation) lze nyní ve dvou lokalitách dosáhnout rychlostí až 375 Mbit/s pro stahování a 50 Mbit/s pro odesílání.

„Rozšiřování pokrytí sítí LTE včetně vylepšování jejích parametrů je naší klíčovou prioritou a díky spojení tří pásem jsme se posunuli zase o krůček dál,“ říká Vladimír Klein, technologický ředitel T-Mobile, a dodává: „Velmi mě těší, že datový provoz v našem LTE prudce stoupá – koncem listopadu již dokonce překonal provoz v síti 3G.“

Operátor spojil pásma 2100 MHz (o šířce 20 MHz), 1800 MHz (o šířce 20 MHz) a 800 MHz (o šířce 10 MHz) ve dvou lokalitách – v Praze ve svém sídle na Roztylech a v obci Jíloviště, okres Praha-západ. Technologii LTE Advanced (LTE-A) se spojením tří pásem zatím podporuje telefon Samsung Galaxy S6 edge+, jehož majitelé si tuto novinku budou moci vyzkoušet v brzké době po plánované aktualizaci firmwaru. V dohledné době se v nabídce operátora objeví i další modely chytrých telefonů, které budou spojení tří pásem podporovat.

T-Mobile spustil technologii LTE-A jako první operátor v České republice – spojením dvou pásem na konci června 2014 v Mladé Boleslavi navýšil rychlosti až na 225/50 Mbit/s.

59

Zdroj: t-press.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Pááááni to je taaak důležité mít v mobilu 375/50Mbps internet :D. A nenamítejte mi nic o modemech na chalupu, vím o tom ale je to malé procento lidí a taky si myslím, že na chalupě nepotřebujete internet o takové rychlosti. Radši kdyby zrušili FUPy…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře