Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyT-Mobile dostal pokutu 3,6 milionu kvůli krádeži údajů klientů

T-Mobile dostal pokutu 3,6 milionu kvůli krádeži údajů klientů

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) udělil společnosti T-Mobile pokutu ve výši 3,6 milionu korun. Důvodem je krádež dat 1,2 milionu klientů, jíž se dopustil jeden ze zaměstnanců operátora. Podle ÚOOÚ se telekomunikační firma dopustila správního deliktu, když údaje dostatečně nezabezpečila.

Mezi odcizenými údaji zákazníků T-Mobilu jsou jména, data narození, adresy, telefonní čísla, zákaznické kódy, údaje o tarifech, průměrných útratách a značkách zařízení i čísla účtů. „Udělený postih akceptujeme, byť se nám pokuta, s ohledem na okolnosti, zdá nepřiměřená,“ uvedl Hrabal z tiskového oddělení T-Mobile. „V daném případě šlo o fatální selhání bývalého zaměstnance, který je již trestně stíhán,“ dodal.

Již dříve T-Mobile oznámil, že mezi ukradenými daty nebyla hesla zákazníků a že firmě ani klientům nevznikla krádeží žádná škoda. ÚOOÚ při rozhodování o pokutě zohlednil, že operátor po krádeži dat zpřísnil zabezpečení osobních údajů svých zákazníků. O sankci rozhodl úřad 10. srpna. Proti udělení pokuty by operátor mohl podat ve lhůtě 15 dní rozklad, ale T-Mobile sdělil, že rozklad nepodá.

T-MOBILE-500x251

Zdroj: CTK T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře