Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile v červenci předstihl v rychlosti mobilního internetu Vodafone

T-Mobile v červenci předstihl v rychlosti mobilního internetu Vodafone

Nejrychlejší mobilní internet LTE měl v červenci operátor T-Mobile, který po dlouhých měsících překonal Vodafone. Co se týče kabelového připojení a pevných sítí, ty se držely zhruba na stejných rychlostech jako v červnu. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Průměrná rychlost LTE v síti T-Mobile se proti červnu snížila o jedno procento na 34 Mbit/s, což firmu v nejnovějším měření vyneslo na první místo. U Vodafonu rychlost LTE připojení klesla o pět procent na 33 Mbit/s a u O2 internet zpomalil o sedm procent, což znamenalo průměrnou rychlost 31 Mbit/s.

Rychlost v bezdrátových sítích WiFi se v červenci proti červnu snížila o tři procenta na průměrných 13,6 Mbit/s. U jednotlivých poskytovatelů byla rychlost mezi osmi a 23 Mbit/s. Kabelový internet, reprezentovaný hlavně sítí UPC, zaznamenal meziroční navýšení o čtvrtinu na 35,9 Mbit/s. Naproti tomu rychlost v pevných sítích se proti předchozímu měsíci téměř nezměnila. Připojení přes xDSL zpomalilo o procento na 11,75 Mbit/s. Optické přípojky rovněž ubraly procento na průměrných 25,9 Mbit/s.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře