T-Mobile v červenci předstihl v rychlosti mobilního internetu Vodafone


T-Mobile v červenci předstihl v rychlosti mobilního internetu Vodafone

Nejrychlejší mobilní internet LTE měl v červenci operátor T-Mobile, který po dlouhých měsících překonal Vodafone. Co se týče kabelového připojení a pevných sítí, ty se držely zhruba na stejných rychlostech jako v červnu. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Průměrná rychlost LTE v síti T-Mobile se proti červnu snížila o jedno procento na 34 Mbit/s, což firmu v nejnovějším měření vyneslo na první místo. U Vodafonu rychlost LTE připojení klesla o pět procent na 33 Mbit/s a u O2 internet zpomalil o sedm procent, což znamenalo průměrnou rychlost 31 Mbit/s.

Rychlost v bezdrátových sítích WiFi se v červenci proti červnu snížila o tři procenta na průměrných 13,6 Mbit/s. U jednotlivých poskytovatelů byla rychlost mezi osmi a 23 Mbit/s. Kabelový internet, reprezentovaný hlavně sítí UPC, zaznamenal meziroční navýšení o čtvrtinu na 35,9 Mbit/s. Naproti tomu rychlost v pevných sítích se proti předchozímu měsíci téměř nezměnila. Připojení přes xDSL zpomalilo o procento na 11,75 Mbit/s. Optické přípojky rovněž ubraly procento na průměrných 25,9 Mbit/s.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Nadšenec do mobilních telefonů a šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz, Deník.cz a přispíval do rubriky Moderní život tištěného časopisu Týden. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.