Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyKaspersky Lab stáhne u Evropské unie stížnost na Microsoft

Kaspersky Lab stáhne u Evropské unie stížnost na Microsoft

Kaspersky Lab v Evropě stáhne antimonopolní stížnost na Microsoft. Firmy se totiž dohodly na změnách při poskytování aktualizace zabezpečení pro uživatele operačního systému Windows. Dříve ruská společnost mimo jiné obviňovala Microsoft, že ve svém operačním systému Windows 10 vytvořil překážky pro nezávislé prodejce antivirů. Činit to měl způsobem, jakým u operačního systému Windows 10 distribuuje vlastní antivirový software Defender.

Jevgenij Kasperskij, zakladatel společnosti Kaspersky Lab, dříve řekl, že když si zákazníci nainstalovali Windows 10, odstranil Microsoft antivirový software jeho firmy, aby přiměl uživatele přijmout software Defender od Microsoftu. Ten je podle něj horším produktem.

Microsoft popřel porušení zákonů a uvedl, že jeho cílem je pomoci ochránit uživatele Windows 10 před kybernetickými hrozbami. Nyní však na svém blogu oznámil, že před aktualizací svého softwaru bude důkladněji spolupracovat s dodavateli antivirových programů, aby zmírnil problémy s kompatibilitou.

Zástupci Kaspersky následně v prohlášení uvedli, že návrh Microsoftu řeší jejich obavy, na které upozornila ruský antimonopolní úřad, a že učiní kroky ke stažení stížností podaných u Evropské komise a německého antimonopolního úřadu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře