Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobile a Alcatel-Lucent úspěšně dokončily zkušební provoz 400G sítě

T-Mobile a Alcatel-Lucent úspěšně dokončily zkušební provoz 400G sítě

Společnosti Alcatel-Lucent a T‑Mobile úspěšně dokončily zkušební přenos dat rychlostí 400 gigabitů za sekundu na stávající síti, což otevírá cestu novým vysokorychlostním ultra-širokopásmovým službám.

T-Mobile Czech Republic rozšiřuje mobilní širokopásmové služby napříč celou Českou republikou a očekává, že do konce letošního roku budou jeho 3G a LTE sítě pokrývat 97 % obyvatel. Zkušební provoz na trase o délce 320 km má demonstrovat schopnost stávající sítě T-Mobile reagovat na rostoucí poptávku spotřebitelů po datové kapacitě a schopnost do budoucna poskytnout ještě vyšší kapacitu.

Zkušební provoz optické síťové technologie 400G od Alcatel-Lucent využívá hustý vlnový multiplex (DWDM, dense wavelength division multiplexing) v rámci stávající síťové infrastruktury T‑Mobile, což ukazuje, jak se mohou optické sítě vyvíjet a plnit i budoucí požadavky bez nutnosti velkých investic do infrastruktury.

Klíčová fakta:

· Pro zkušební provoz použil Alcatel-Lucent svou fotonickou platformu 1830 Photonic Service Switch (PSS) v kombinaci s 400G Photonic Service Engine (PSE) na trase dlouhé přes 320 km.

· 400G PSE vyvinul Alcatel-Lucent ve svém výzkumném centru Bell Labs. Technologie výrazně zvyšuje výkon dnešních 100G sítí a pokládá základ pro budoucí přenosy rychlostí 400G, současně má minimální nároky na prostory a energii.

· Technologie 400G společnosti Alcatel-Lucent umožňuje operátorům bez nákladného reinženýringu nebo výstavby nových částí sítě jednoduše zvýšit hustotu až čtyřnásobně oproti současným 100G řešením.

·Technologie 400G umožňuje efektivní datové přenosy, za pouhou jednu sekundu lze přenést objem dat srovnatelný s kapacitou 88 Blu-ray disků

400g_940x300Zdroj: T-Mobile TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. „88 Blu-ray disků“ je trochu mimo né? Možná tak 2 maximálně 😀

    • Taky si říkám…400 Gbps je nějkaých 50 GBps. Takže vlastně jedno dvouvrstvé 😛

    • Ahoj, 88 BR disků uváděla přímo tisková zpráva, informaci ověřuji u výrobce. Díky za pochopení.

  2. asi DVD ne Bluray? v optických sítích nedělám, ale taky myslím že by tu měl být převod bit => Byte

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře