Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySygic vstupuje na český trh. Plánuje přijmout několik desítek lidí

Sygic vstupuje na český trh. Plánuje přijmout několik desítek lidí

Společnost Sygic, která je známá jako přední výrobce navigačních aplikací, dnes oznámila aktivní vstup na český trh. V brněnské pobočce plánuje založit nový tým složený z několika desítek zaměstnanců.

Po nedávném oznámení získaní většinového podílu společnosti Tripomatic a loňském odkoupení české aplikace be-on-road oznamuje Sygic založení české pobočky Sygic Czech Republic. Od českého trhu si slibuje zejména kvalitní spolupracovníky. „Více než deset let měl Sygic svou centrálu i s celým týmem v Bratislavě. Vzhledem k rychlému růstu, jakým momentálně prochází, cítíme velkou potřebu rozšíření týmu i mimo Slovensko. O kvalitě lidí v České republice jsme přesvědčeni a těší nás, že díky nedávným akvizicím máme možnost zaměstnat další kolegy,“ řekl Michal Štencl, CEO společnosti Sygic.

Sygic už zahájil výběrová řízení, momentálně obsazuje první pozice prostřednictvím své webové stránky. Do konce roku plánuje do nově otevřené pobočky v Brně přijmout několik desítek nových zaměstnanců.

„Naší vizí je doprovázet každého člověka na zemi pěšky, autem, hromadnou dopravou. A naší misí je nabídnou lidem objevit svět s pocitem jistoty, a proto věřím, že i pro nové členy českého týmu bude stejnou výzvou jako pro nás pracovat na produktech pro celý svět. Dnes víme, že jsme jen na začátku. To, co lidé vnímají jako navigaci je jen malý dílek do celé skládačky cestování. Přestože jsme dnes už na trhu stabilním globálním hráčem, stále si zachováváme kulturu start-upu jako na začátku. Náš tým tvoří mladí talentovaní lidé, kteří mají ambice měnit svět k lepšímu. Jsem přesvědčený, že takové lidi najdeme i v České republice,“ dodává Štencl.

5959

Zdroj: Sygic

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře