Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySygic představuje novou funkci pro sledování cen pohonných hmot

Sygic představuje novou funkci pro sledování cen pohonných hmot

GPS aplikace Sygic, kterou na celém světě využívá více než 130 milionů jedinečných uživatelů, nabízí novou funkci, díky níž budou řidiči na cestách informováni o cenách pohonných hmot.

Nové informace o cenách paliva budou spuštěny 7. června (tedy už zítra) pro Android a 14. června pro iOS, přičemž údaje bude poskytovat společnost Oil Price Information Service (OPIS). Uživatelé budou mít přístup k cenám paliva v reálném čase. Navíc budou moci zadat také údaje o svém vozidle a aplikace jim následně přesněji vypočítá odhad nákladů na pohonné hmoty. Tato nová funkce bude k dispozici v Evropě (kromě Bulharska, Chorvatska, Spojeného království, Irska, Belgie, Nizozemska, Lucemburska a Slovinska), USA a Kanadě a uživatelé aplikace ve verzi Premium ji budou moci využívat zdarma.

„S touto novou funkcí budou moci uživatelé pozorně sledovat měnící se ceny pohonných hmot, takže ušetří peníze na cestách v oblastech, pro které jsou ceny paliva v reálném čase dostupné,“ říká CEO a zakladatel společnosti Sygic Michal Štencl.

02_Fuel_aOS_1920x1080 01_Fuel_aOS_1920x1080

Sygic jde v pomoci řidičům ještě dále a umožňuje jim sledovat náklady. Stačí, když zadají údaje o modelu vozidla a jeho stáří a aplikace jim nabídne přesnější předpověď ohledně spotřeby paliva během cesty. Jiné aplikace, jako jsou například Mapy Google a Waze, se chlubí podobnými funkcemi, ovšem postrádají možnost přidat konkrétní údaje o automobilu, takže jsou jejich odhady méně přesné.

Sygic byla společností BBC označena za jednu z nejúspěšnějších aplikací na světě – a když se podíváte na stovky milionů uživatelů, kteří ji po celém světě používají, snadno pochopíte, proč tomu tak je. V celosvětovém měřítku má 74 % uživatelů chytrých telefonů ve svých zařízeních služby GPS. Sygic nyní této obrovské demografické skupině přináší nové možnosti, jak plánovat spotřebu paliva lépe než kdy v minulosti.

04_Fuel_aOS_2560x1600 03_Fuel_aOS_2560x1600

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře