Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySvítící inteligentní hrnek od Intelu vzbudil na veletrhu CES velkou pozornost

Svítící inteligentní hrnek od Intelu vzbudil na veletrhu CES velkou pozornost

Po chytrých telefonech, mikrovlnných troubách a hodinkách jsme se nakonec dočkali také představení inteligentního hrnečku. Na veletrhu Consumer Electronic Show s ním zaujala společnost Intel.

Na první pohled se jedná o celkem obyčejný porcelánový hrnek na čaj nebo kávu. To nejzvláštnější na něm je to, že po svém obvodu je vybavený systémem LED, které je možné prostřednictvím jednoduché aplikace naprogramovat pro zobrazení číslic, smajlíků a dalších znaků v různých barvách.

Momentálně se jedná pouze o koncept, nicméně Intel doufá, že se mu tento netradiční produkt nakonec podaří uvést na trh, kde by mohl, pokud nebude vyloženě drahý, u spotřebitelů zabodovat.

Americký výrobce podle všeho zatím nemá žádnou představu o tom, kolik by inteligentní hrneček mohl stát, ani kdy by se mohl dostat na pulty obchodů.

Víme zatím jen pouze to, že Intel momentálně jedná s jedním z čínských výrobců porcelánu, který má s jeho výrobou bohaté zkušenosti. Snad se vše nakonec podaří dotáhnout do zdárného konce.

516Zdroj: 1 2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Ale bylo by fajn, kdyby to barevně odlišovalo aj teplotu nápoje 🙂

  2. Když Google může provozovat Google Wallet a plno dalších služeb, tak Intel zas musí zabodovat s hrničky

    • Ale s porovnáním s google wallet, je hrníček s LED docela kravina hlavně v tom, že až vám spadne, tak to bude drahej pád 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře