Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySvětová obchodní organizace by ráda zrušila CLO, cenu elektroniky by to snížilo...

Světová obchodní organizace by ráda zrušila CLO, cenu elektroniky by to snížilo až o 11%

Světová obchodní organizace začala jednat o možnosti zrušit CLO na dováženou elektroniku do zemí EU, Číny a USA. Pokud by dohoda dospěla do zdárného cíle, spotřebitelé by se mohli těšit na snížení ceny elektroniky o 3 až 11%. 

Zrušení cla by mělo přinést lepší tržní rovnováhu a nižší výrobní náklady, což by se potom přeneslo na úroveň spotřebitele, kteří by za elektroniku zaplatili výrazně méně. Dosažení vzájemné dohody přitom není vůbec lehké, neboť na jejím znění se musí dohodnout všichni členové.

Dohoda o zrušení CLA mezi EU, Čínou a USA je na spadnutí. Své nadšení neskrývá ani Roberto Azevedo, ředitel WTO. Ten je přesvědčený, že dohoda nakonec projde a že z ní budou profitovat všechny ekonomiky zúčastněných zemí, i my zákazníci.

wto-znacky

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. To bude lidí bez práce. Jelikož „montovny“ které mají zahraniční společnosti po EU právě kvůli tomu aby se vyhnuli clu. U nás třeba Foxconn, Changhong, atd.. Ztratí pro mateřské společnosti význam a zaniknou.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře