Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkySvět elektronických knih v kapse: Nokia Reading je již v Marketplace

Svět elektronických knih v kapse: Nokia Reading je již v Marketplace

Nokia na únorovém veletrhu Mobile World Congress (MWC) nepředstavila pouze nové telefony, ale i nové služby. Mezi ně patřily také aplikace Nokia Transport a především Reading (Čtení), která nabízí čtení elektronických knih, nových článků nebo poslech audioknih.

Finský výrobce spolupracuje s vydavatelstvími zvučných jmen, konkrétně zmiňoval společnosti Penguin, Hachette nebo Pearson. O kvalitní tituly tak zřejmě nebude nouze.

Aplikace je minimalistická a nijak nevybočuje z rozhraní Metro. Navíc vedle toho, že slouží jako čtečka elektronických knih, časopisů, novin a audio knih, ji můžete používat také jako RSS čtečku. Příjemné je, že si aplikace uchová v paměti místo, kde jste přestali číst, takže při jejím dalším spuštění začínáte přesně tam, kde jste ji opustili.

Samozřejmostí je pak podpora takzvané Živé Dlaždice (Live Tile), kterou si můžete připnout na hlavní obrazovku. Stačí tak jednou ?tapnout? a můžete se zase dát do čtení.

Nokia Reading se již objevila v Nokia Kolekci na Marketplace, informoval o tom server PocketNow. Pokud vlastníte přístroj z modelové řady Lumia, můžete se pustit do stahování. V první vlně by aplikace měla být dostupná uživatelům v Rusku, Velké Británii, Německu, Francii a Španělsku.

Nezapomeňte nám dát v diskuzi vědět, zda už je dostupná i u nás.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře