Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyŠvédská firma začala čipovat zaměstnance. Předběhla Google a vlády

Švédská firma začala čipovat zaměstnance. Předběhla Google a vlády

RFID čip (radiofrekvenční identifikátor) o velikosti zrna rýže je implementovaný mezi palcem a ukazováčkem. Zaměstnancům hi-tech komplexu Epicenter ve Stockholmu usnadňuje přístup do kanceláří nebo používání kopírky. Do budoucna pomocí mikročipu bude možné také platit za kávu. Informoval o tom server BBC.

Samotný proces zavádění čipu trvá prý jen několik okamžiků a není ničím výjimečný. „Byl to moment bolesti. Ne mnohem horší než při píchnutí injekce. Následně mi ruku zalepili,“ popsal reportér BBC Rory Cellan-Jones, který si technologický výstřelek rovněž „vyzkoušel“. Příležitost nechat se očipovat dostane během příštích týdnů zhruba 700 zaměstnanců komplexu Epicenter.

Za projektem stojí švédská skupina Swedish Biohacking Group. „Chceme pochopit tuto technologii než velké korporace jako Google nebo Facebook a vlády za námi přijdou a řeknou, že očipován by měl být každý,“ uvedl Hannes Sjoblad.

chipZdroj: zive.sk

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

  1. Cesta do pekel… lid by to měl odmítnout než z toho vláda udělá povinnost

  2. Přijde mi to zcela zcestné. Chipování lidí je snadná cesta k nesvobodě. Lidi se hrnou do pekel a myslí si, že dělají to nejlepší co mohou udělat.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře