Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeSupermagical: Hra s horou zubožerného sacharinu

Supermagical: Hra s horou zubožerného sacharinu

Kdysi dávno, před mnoha lety, ještě asi tak za vlády DOSu, se objevila hra s názvem Bust a Move či jinak též Puzzle Bobble. Tu si můžete vyzkoušet zadarmo třeba zde. Koncept je jednoduchý ? z jedné strany lezou různobarevné bublinky, vy po nich pálíte plus jednu barevnou bublinu navíc ? a když se vám podaří zkompletovat alespoň tři bublinky jedné barvy, tak všechny zmizí.

Pokud oddělíte celou plotnu bublinek, tak se utrhne, vypaří – a vy máte horu bodů a snadný život. Pokud vám to nejde, bublinky se k vám blíží a blíží, až vás nakonec sejmou.

Koncept je to prostý a zábavný, zažil mnoho remaků, ale Supermagical je zajímavý tím, že na to jde po Japonsku. Vyprávěčsky. Epicky. Manga-komiksově.

Supermagical se hodně podobá japonským RPG ? máte ?strategickou mapu?, po které se pohybujete mezi bitvami s příšerkami a zkoumáte na ní příležitosti. Autorům nestačilo prosté pálení do potvor ? máme tu trochu podivně okultní, ale taky docela rozkošně podanou historku o tom, že jako nejmladší čarodějnice musíte zachránit sebe, své sestry a svět před invazí příšer z pekla, ovšem příšery vypadají jako želatinové bonbóny, k přebarvování svého střeliva používáte barevná cukrátka a své magické spolubojovníky napájíte kouzelnou limonádou. Je to docela úlet, představte si, že byste zkřížili Exorcistu s Disneylandem, ne, ne, to je špatný příměr ? spíš s Kouzelnou školkou.

Výsledek je trochu divný, na jednu stranu to působí jako docela propracovaná hra, ale na straně druhé je to tak šíleně přeslazené, že už jen při pohledu na mapu mě bolí pod blombami. Design hry není příliš organický. Přestože Puzzle Bobble a jeho různé variace tvoří jádro hratelnosti, v Supermagical se tváří spíš jako minihra. Celé zkoumání mapy, sbírání předmětů, pořizování magických spojenců a sladce magický gambling je ale jenom jakési křoví právě pro likvidaci cukrátkových monster.

Bitvy s monstry jsou klasické, kdy je třeba zlikvidovat zásobu, co přilézá z pravé strany obrazovky, ale najdeme tu i hádanky, kdy máte jenom předem daný počet výstřelů a s nimi musíte nepřátele zničit. Mezi monstry najdeme i dost neklasické ?bublinky? jako nezničitelné potvory, na které nelze nalepit žádné vaše, ty musíte prostě oddělit od davu a nebo na ně chytře použít bomby, což jsou jiná monstra, která zničí vše ve svém okolí.

Jiné bomby jsou ještě vychytanější a oddělí celou jednu řadu. Vaši kouzlení pomocníci jsou zajímaví ? když do nich nalijete limonádu, dokážou selektivně zničit libovolného nepřítele, odstřihnout celou řadu a nebo způsobit, že zaženete protivníka o několik řad zpět.

Variabilita bitev je dobrá, ale faktem zůstává, že díky silným upgradům je obtížnost dost nevyrovnaná. Na začátku je několik bitev, které jsou výrazně delší a těžší, než ty na konci, protože jednoduše nemáte pomocníky a musíte se zcela spolehnout jen na svoji zkušenost s kvalitně provedenými odrazy vašich projektilů od stěn. Celé putování pak slouží ke sbírání peněz (čokomince!), klíčů, složek pro magické lektvary a upgradů pro bitvy.

Narazíte i na magického obchodníka, který ?je tak dobrý, že se díky své magické moci nachází na více místech najednou? a který vás nechá zahrát si ?magické pexeso?, z čehož můžete vytěžit nějaké věci na nákup či čarování.

Supermagical je hezká ukázka ?japanizace už japonské hry?, i když herní prvky jsou tam spíš dolepené a tvoří jakousi kolekci miniher navíc. Vzhledem ke sladkocukrátkovému provedení to není nic pro dospělce, ale myslím, že děti z ní budou okouzlené ? a u manželek a přítelkyň to taky zaboduje.

Je ale nutné hlídat kreditku, aby nedokupovaly hory čokobonbónů pro hru a ? inspirovány tou všeobecnou horou sacharidů ? taky horu sladkostí pro sebe. Toho sladkého je tam tolik, až se jednomu žaludek točí, ale přece jenom by si nějakou tu drobnůstku mlsl. Takovou úplně maličkou belgickou čokoládičku by si rozhodně mlsl..!

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Supermagical/“/]

Hodnocení: 7/10

Verdikt:

Rozkošné, i když poněkud jednoduché. Rozhodně to ale okouzlí dítka či přítelkyně.

Co se mi líbilo:

  • ?Japanizovaná? střelba do bublin, rozšířená na formát příběhové adventury s minihrami
  • Roztomilá, neagresivní, přesto zábavná

Co se mi nelíbilo:

  • Je to… takové poněkud přeslazené
  • Obtížnost jednotlivých ?bitev? je poněkud nevyrovnaná

Cena aplikace je 0,79 Euro.

V aplikaci je možné dokupovat čokoládové mince v balíčcích od 10 000 až po 100 000.

  • Aplikace se dá stáhnout tady
  • Web výrobce najdete zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře