Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySuperkolky: Aplikace na odhalení nebezpečného pančovaného alkoholu a cigaret

Superkolky: Aplikace na odhalení nebezpečného pančovaného alkoholu a cigaret

Pančovaný alkohol a nekvalitní cigarety straší každého trošku soudného spotřebitele. Pokud se i vy zajímáte o kvalitu kupovaného alkoholu a cigaret, bude vám nápomocná aplikace Superkolky. 

Prostřednictvím slovenské aplikace Superkolky můžete naskenovat QR kódy kupovaného alkoholu a cigaret, čímž se prakticky okamžitě přesvědčíte o původu zboží. Pakliže QR kód nebude v online databázi aplikace, můžete prostřednictvím aplikace rovnou vznést požadavek na zkontrolování zboží, respektive na kontrolu prodejce. Chybějící QR kód pak samozřejmě ukazuje na pašované zboží i bez kontroly, každý nový kolek by měl totiž QR kód obsahovat. Horší je to s kolky starými, ty by se ovšem z trhu měly postupně ztratit.

Aplikace Superkolky je aktuálně dostupná pouze pro zařízení s Androidem, brzy by se však měla dostat i na zbylé dvě mobilní platformy. Z Google Play si ji můžete stáhnout zdarma.

superkolky-obr

[appbox googleplay sk.financnasprava.superkolky]

Zdroj: ET

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. vždyť je to jen pro Slovensko. Jak to může fungovat v ČR? Každý kolek co jsem naskenoval je falešný a aplikace je slovenská. Nebo si myslíte že slovenská celní zpráva dělá aplikace. Pro ČR? Méně hulit trávu a více myslet paní Lipertová.

  2. Souhlas,všechny moje flašky jsou asi falešné,proboha než nahodíte nějaký článek,chce to kontrolu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře