Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyStudie: Muži v ČR jsou většími fanoušky selfies než ženy

Studie: Muži v ČR jsou většími fanoušky selfies než ženy

Huawei Summer Barometer ukazuje, že obliba selfie snímků je u mužů vyšší než u žen. Zatímco muži fotí selfies v 77 % případů, ženy v 69 %. V České republice pak muži v 71 % a ženy v 54 % případů. Zpráva ukazuje, že autoportréty jsou nejoblíbenější u mladší generace a směrem od jihu Evropy na sever jejich obliba obecně klesá. Česká republika patří rovněž mezi země s menší oblibou selfies.

Muži jsou obecně většími fanoušky nových technologií, různých gadgetů a technologických vychytávek. Většinu z nich však asi nikdy nenapadlo, že časem budou smartphone využívat více sebestředně než ženy.

Podle studie Huawei Summer Barometer zaměřené na používání smartphonů pořizuje selfie snímky průměrně 77 % mužů a 69 % žen. V České republice je rozdíl ještě vyšší, když selfies fotí 71 % mužů a 54 % žen. Studie vychází z průzkumu mezi uživateli smartphonů ve věku 18-45 let ve střední a východní Evropě a skandinávských zemích

Obliba selfies od jihu na sever Evropy klesá, v ČR je ve srovnání s ostatními státy nižší

Ze studie Huawei Summer Barometer vyplývá, že směrem na sever Evropy obliba pořizování selfies obecně klesá. Nejvíce uživatelů pořizuje selfíes v Bulharsku, a to 84 % uživatelů, v Rumunsku 83 %, v Srbsku 82 % a 78 % v Řecku. Naopak nejméně populární jsou selfies v Dánsku (59 %), Švédsku, Finsku a v České republice, kde selfies fotí 62 % uživatelů.

Selfies mají více v oblibě mladí

Studie Huawei Summer Barometer také podle očekávání ukazuje, že selfie snímky mají více v oblibě mladí uživatelé. Lidé od 18 do 24 let fotí selfies v 81 % případů, lidé od 25 do 34 let v 74 % a lidé od 35 do 45 let v 66 % případů. V České republice jsou čísla o něco nižší. Lidé ve věku 18–24 let pořizují selfies v 76 % případů, 25–34 v 65 % a 35–45 v 53 % případů.

Průzkum pro společnost Huawei zpracovala společnost Ipsos v regionu CEE & Nordics v květnu 2017. Zúčastnilo se ho více než 6 000 respondentů ve věku 18–45 let z 12 evropských zemí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře