Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyStudenti ČVUT získali špičkovou laboratoř Safe City Lab od Huawei

Studenti ČVUT získali špičkovou laboratoř Safe City Lab od Huawei

Společnost Huawei katedře telekomunikační techniky na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze předala laboratoř Safe City Lab, ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s moderními komunikačními technologiemi pro zajišťování bezpečnosti ve městech.

Safe City využívá nejnovější technologie ke zvýšení efektivity práce bezpečnostních složek, které dohlížejí na bezpečnost v ulicích. Používá jej řada zemí světa a například v africké Keni byl systém jedním z faktorů, které přispěly ke snížení kriminality.

Systém tvoří soustava pracovních stanic, serverů a dispečerský terminál v čele s projekční plochou, na které obsluha sleduje dění na místech sledovaných kamerami. Safe City dále tvoří lokální LTE síť doplněná o mobilní LTE terminály (vysílačky) umožňující komunikaci bezpečnostních složek, přenos zvuku i obrazu z mobilních terminálů a kamer do dispečerského centra i mezi uživateli navzájem.

Hlavním přínosem Safe City Lab pro studenty Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) je možnost praktického seznámení s ICT řešením v současných mobilních sítích. Studenti si mohou vyzkoušet jejich fungování a správu, a v prostorách své školy tak zblízka nahlédnout do zákulisí špičkového technologického vývoje.

Laboratoř je unikátní v rámci celé České republiky. Sponzorování technologií pro ČVUT je součástí dlouhodobé podpory českému vysokému školství ze strany společnosti Huawei.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře