Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeStřílečka N.O.V.A. 2 není dokonalá, ale zabaví dobře

Střílečka N.O.V.A. 2 není dokonalá, ale zabaví dobře

Sci-fi akce N.O.V.A. 2 je mnohými hráči považována za HALO do kapsy. A nutno podotknout, že právem. Francouzské studio Gameloft se totiž kultovní hrou pro platformu Xbox 360 opravdu inspirovalo, na podobnost s ní tedy narazíte doslova na každém rohu.

Po příběhové stránce se jedná o tradiční klišé. Jste bývalý mariňák, který byl povolán zpět do akce, aby zachránil svět.

Kampaň pro jednoho hráče se skládá z dvanácti kapitol plných frenetické akce. Vyzkoušíte si palebnou sílu rozmanitého zbraňového arzenálu a okusíte také, jaké to je, když se na nepřátele koukáte z kokpitu velkého obrněného mechu.

Kromě střílení na vás čekají také hlavolamy při hackování počítačů, které vám alespoň na okamžik připomenou, že u N.O.V.A 2 zapojíte čas od času do hraní i mozek. Jak již bylo řečeno v úvodu, po příběhové stránce nejde o nic světoborného, o to větší důraz je kladen na samotnou akci, která – jak musíme potvrdit – nenudí.

Mohou za to především inteligentní nepřátelé, kteří se umí šikovně krýt, ostřelují vás z dálky a při boji zblízka neváhají a sundají vás klidně pažbou. Někteří z nich se umí dokonce maskovat  jako predátor, jiní umí zase využívat telekinetických schopností.

V multiplayeru hra nabízí celkem deset map a pět herních režimů. Na každé mapě se může prohánět až deset hráčů najednou. N.O.V.A. 2 je stále jednou z nejlépe vypadajících her od Gameloftu. Textury jsou detailní, ostré, ale i pěkně barevné, takže ano, je rozhodně na co se dívat. Pokud jste příznivci žánru FPS, ani na chvilku neváhejte.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře