Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyStrategy Analytics: Ideální velikost displeje chytrého telefonu je 4,5 palce

Strategy Analytics: Ideální velikost displeje chytrého telefonu je 4,5 palce

Steve Jobs v roce 2007, když uváděl na trh první iPhone, tvrdil, že 3,5 palce je ideální velikost pro dotykový displej. Nejnovější studie analytické společnosti Strategy Analytics (SA) tvrdí ale něco jiného. Ideální velikost displeje smartphonu je dnes údajně 4,5 palce.

Zatímco průzkum před rokem odhalil, že lidé byli lační po zařízeních s úhlopříčkou obrazovky 4,3 palce, letos je vše jinak.

Za posledních dvanáct měsíců se objevilo v obchodech nesčetně mobilů, zejména těch s Androidem, které jsou vybavené displeji mnohdy o velikosti 5 palců. A uživatelé si na ně zvykli, a to dokonce natolik, že většina z nich už by chytrý telefon s menší zobrazovací plochou nechtěla.

Protože v posledních týdnech došlo k uvedení několika modelů s mega displeji (řada Galaxy Mega od Samsungu), ani bychom se nedivili, kdyby za půl roku či za rok bylo zase všechno jinak.

V tu dobu by ideální velikost displeje smartphonu mohla narůst až na 4,7 palce. Navýšení úhlopříčky se nevyhnulo nedávno ani Applu.

Nový iPhone 5 nese na své přední straně čtyřpalcový panel. Starší modely si ještě vystačily s 3,5 displejem.

 

SmartphoneZdroj: PhoneArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Boha to kdo vymejšlí,pro mě je ideální velikost 3,2″ jako mý 2 předchozí telefony (HTC Touch Diamond2 a Vodafone Smart 2) a už 3,5″ u iPhonu mi je velký… Hlavně díky tomu že jsem zvyklej mít telefon na volno položený na ruce a jen podepřený malíčkem a z takovéto polohy už u 3,5″ iPhonu kterej má tlačítko zpět v levém horním rohu,natahovat se buhví kam až. A z pevného úchytu mě po chvíli chytají křeče do ruky. Existuje nějaký logický vysvětlení proč výrobci stále zvětšují telefony když ještě 4 roky zpátky byl trend telefony zmenšovat a doteď vzpomínám na sice lehce zženštilý ale velmi malý a pohodlný Siemens SL55 který skoro nešel cítit v kapse,zatímco kvůli současným telefonům skoro musí přešívat kapsy,například u kraťas mám jen mělké kapsy a telefon mi z nich při sednutí vyklouzává takže ho musím nosit v zadní kapse a to se stejně pořád jedná jen o relativně malý 3,5″ telefon…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře