Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkySteve Wozniak připustil, že iPhone zaostává za konkurencí

Steve Wozniak připustil, že iPhone zaostává za konkurencí

Apple ztrácí své výsadní postavení a je momentálně v oblasti mobilních telefonů poněkud pozadu. V rozhovoru s německým časopisem Wirtschafts Woche to uvedl jeden z nejznámějších mužů světa informačních technologií Steve Wozniak.

Woz, který v roce 1976 spoluzakládal s Jobsem v oblasti Silicon Valley, konkrétně ve městě Cupertino, společnost Apple Computers, bije na poplach.

Podle něj Apple momentálně čelí velkému tlaku ze strany konkurenčních výrobců. Zejména pak od Samsungu, o kterém řekl, že je velký konkurent, který využil šance a proto dnes vyrábí skvělé produkty.

I přesto je ale přesvědčený o tom, že společnost Apple bude i nadále velmi zisková a dlouhodobě zůstane na špičce. Pomocí jí k tomu mají mimo jiné i loajální zákazníci, kteří v den uvedení čekají ve frontě dlouhé hodiny, aby si její produkty odnesli domů.

Tohoto „rituálu“ se každoročně zúčastňuje i sám Wozniak, který se svěřil s tím, že uvedení každého produktu s iOS je pro něj něco jako koncert, který se musí prožít na vlastní kůži.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře