Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySteve „Cyanogen“ Kondik opustil Samsung. Při odchodu kritizoval TouchWiz

Steve „Cyanogen“ Kondik opustil Samsung. Při odchodu kritizoval TouchWiz

Steve Kondik, zakládající vývojář komunitní předělávky Androidu CyanogenMod, opouští společnost Samsung. Své příznivce o tom informoval na sociální službě Google+. Známý vývojář bouchl při odchodu pořádně dveřmi, když zkritizoval archaický vzhled grafického rozhraní TouchWiz.

Kondik opouští pozici softwarového inženýra v Samsungu po 19 měsících. Přesné důvody rozloučení ani jedna strana nevysvětlila.

Steve ve svém prohlášení na Google+ však nezapomněl zkritizovat zastaralý vzhled nadstavby TouchWiz, charakteristický to prvek smartphonů korejského výrobce s Androidem, když ho označil za potomka éry verze FroYo. Na druhou stranu Galaxy S IV pochválil za výkonný hardware.

Otec CyanogenModu nastoupil do Samsungu v srpnu 2011 s cílem, aby se Android stal ještě větší a lepší. Kromě toho ale pracoval i nadále na dalších distribucích CyanogenModu.

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře