Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyŠtědrý den u O2: Víc dat, rekord v MMS a 15,1 milionu...

Štědrý den u O2: Víc dat, rekord v MMS a 15,1 milionu hovorů

Štědrý den je za námi a tak zde máme první čísla o provozu v mobilních sítích. Jako první se přihlásilo O2, které ve čtvrtek 24. prosince spojilo 15,1 milionu hovorů a přeneslo více než 25 milionů SMS. Rekord letos padl v počtu odeslaných MMS – zákazníci naší operátorské dvojky jich poslali přes 483 tisíc, což je o 55 tisíc více než loni.

„Lidé nejvíce volali a posílali SMS ještě před svátečním obědem, naopak nejvíce MMS poslali mezi druhou a třetí hodinou odpoledne – téměř 45 tisíc,“ popisuje Lucie Pecháčková, tisková mluvčí O2. Největší počet hovorů spojila síť O2 mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne. Celkem se jednalo o 1,6 milionu hovorů. Největší počet SMS, 2 386 241, byl přenesen mezi 11. a 12. hodinou.

Statistiky ze sítě O2 ukazují, že zatímco počet odeslaných SMS a volání mírně klesl, roste počet lidí, kteří přání posílají přes internet. Mobilní datová síť O2 přenesla o 89 % více dat než v loňském roce, provoz v síti LTE (4G) vzrostl dokonce o 750 %.

Tento rapidní nárůst je dán tím, že v průběhu roku významně vzrostlo pokrytí rychlým internetem LTE a řada lidí si pořídila telefon s podporou této technologie. „Zvýšený datový provoz jasně potvrzuje, že řada lidí posílá vánoční přání přes sociální sítě a e-maily,“ dodala Pecháčková.

S příchodem Ježíška odkládáme mobil

Statistiky z mobilní sítě ukazují, že provoz na sociálních sítích ( Facebook, Twitter, Instagram) narůstá už v průběhu vánočního odpoledne. Kolem šesté hodiny, kdy lidé usedají ke štědrovečerní večeři a rozbalují dárky, provoz výrazně klesá. Poté však lidé sdílí radost z dárků na sociálních sítích, kolem osmé hodiny se tak provoz vrací do odpoledních hodnot. Online hry pak hraje nejvíc lidí až před půlnocí.

mobile-gaming

Zdroj: O2.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře