Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyČipset Helio X20 ukázal dechberoucí výkon, zde máte výsledek z benchmarku

Čipset Helio X20 ukázal dechberoucí výkon, zde máte výsledek z benchmarku

Historicky první desetijádrový mobilní čipset Helio X20 od MediaTeku konečně ukázal svou sílu v benchmarku. A jak prozrazují výsledky, máme se skutečně na co těšit.

V jednojádrovém testu benchmarku Geekbench sice moc neoslnil, neboť získal „pouhých“ 2094 bodů a byl tak poražen výkonem dvojice Apple A9 a Snapdragon 820. Ve vícejádrovém testu (multi-core) však s rovnými 7037 body nechal všechny za zády.

Helio X20 od MediaTeku je zajímavý tím, že jeho jádra jsou rozdělená do samostatných jednotek (tzv. klastrů) – jeden se 4 jádry a dva se 3 jádry. Práci těchto klastrů pak koordinuje speciální procesor, který podle toho, co s mobilem zrovna děláte, udává, která z jednotek bude aktivní. Tímto způsobem se čipset dopracuje nejen impozantního výkonu, ale na druhou stranu také šetrnosti co se energie týče.

Výsledky benchmarku můžete shlédnout níže:

MT6797-helio-x20-geekbench

Samozřejmě nakonec je třeba dodat, že výsledky pocházejí ze zatím nedokončeného (referenčního) zařízení, takže finální výkon se ještě může změnit.

Co na výkon Helio X20 říkáte?

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře