Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySteam překonal další rekord, za rok se nabídka her rozrostla o 40...

Steam překonal další rekord, za rok se nabídka her rozrostla o 40 procent

Steam je největším distributorem počítačových her na světě a hráči ho mají ve velké oblibě. Dokazují to nejnovější statistiky serveru Steam Spy za letošní rok, podle kterých se služba společnosti Valve během uplynulých měsíců neuvěřitelně rozrostla. Do katalogu přibylo rekordních 4 207 titulů, což představuje 38 procent z celkového množství všech nabízených her. Jen pro představu: loni bylo do seznamu doplněno 2 964 nových her.

Valve svou herní platformu Steam spustilo v roce 2003. Po počátečním odmítavém stanovisku velkých herních vydavatelů začala brzká masivní migrace na tuto službu.

Dnes má Steam přes 125 milionů uživatelů (údaj platný k loňskému roku) a platí za nejdůležitější distribuční kanál pro hry na Windows, Mac a Linux. Je zároveň spásou pro nezávislé vývojáře, kteří se na něj se svými tituly dostanou. Ti tak mohou tvořit zajímavé hry a ještě na nich vydělat.

steam

Zdroj: GI

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře