Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyManažer z továrny Foxconnu ukradl iPhony za 38 milionů

Manažer z továrny Foxconnu ukradl iPhony za 38 milionů

Jednomu z manažerů v továrně Foxconnu se podařilo ukrást 5 700 iPhonů a následně je prodat, čímž si mohl vydělat až 1 500 000 dolarů (asi 38 milionu korun). Podle čínského práva mu teď za zpronevěru hrozí až 10 let vězení.

Manažer pracoval ve fabrice v nechvalně známém Šen-čenu, kde dokázal přesvědčit osm podřízených, aby s ním spolupracovali a z továrny pronášeli ven tisíce iPhonů 5 a iPhonů 5S.

Jak se jim to ale v přísně střeženém provozu, kde vše je pod dokonalým dozorem, podařilo? Odcizené iPhony byly určené k testování a vždy po ukončení testovacích procedur měly být zničeny. Na papíře došlo k jejich odepsání, ve skutečnosti však putovaly přes přenašeče z továrny ven a prodány.

Podvod odhalil nedávný interní audit společnosti Foxconn. Dnes už bývalý manažer je ve vazbě a čeká na soud. Ve vězení si nejspíše odpyká 10 let.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře