Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyStatistika: KitKat se rozjíždí pomalu, nejrozšířenější je Jelly Bean

Statistika: KitKat se rozjíždí pomalu, nejrozšířenější je Jelly Bean

Nová verze operačního systému Android s kódovým označením KitKat je nainstalována na pouhých 1,8 % androidích telefonů. Mobilní platformě společnosti Google vládne dál s více než 60% podílem Jelly Bean.

Google vydal nové statistiky, které ukazují procentuální srovnání jednotlivých operačních systémů na všech Android zařízeních, která se alespoň jednou za posledních 7 dní v lednu přihlásila do Google Play.

Nejrozšířenější je stále Jelly Bean, který je v současné době nasazen na 60,7 % zařízení. Na rovných 20 % klesl kdysi nejpopulárnější Gingerbread.

Uživatele ztratila také verze Ice Cream Sandwich, kterou najdeme na 16,1 % přístrojů. Podíl verzí Honeycomb a Froyo je zanedbatelný.

156aZdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ne asi, to je zpráva, jak na nově, že psi jezdí na skateboardu… u androidu je aktualizace problematická a je jasný, že to zabere minimálně rok, než bude dominantní kitkat…..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře