Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyStatistika: Android Nougat se poprvé dostal do statistik

Statistika: Android Nougat se poprvé dostal do statistik

V nejnovějších statistikách společnosti Google se vůbec poprvé od svého vydání objevil Android 7.0 Nougat. Oblíbenému operačnímu systému vládne nadále verze Lollipop.

Společnost Google po měsíci opět aktualizovala informace o podílech jednotlivých verzí operačního systému Android. Nová data reprezentují vzorek uživatelů v týdnu do 7. listopadu, kteří se v sedmidenním období se svým zařízením připojili k Play Storu.

Nejpoužívanější verzí je Android Lollipop, který drží podíl 34,1 procenta. Na druhém místě skončil KitKat s podílem 25,2 procenta. Třetí byl Android 6.0 Marshmallow, jenž byl nainstalovaný na 24 procentech zařízení. Oproti minulému měsíci si polepšil o 5,3 procenta.

Dále nové statistiky evidují verze Jelly Bean (13,7 procenta), Ice Cream Sandwich (1,3 procenta), Gingerbread (1,3 procenta) a Froyo (0,1 procenta). V grafu zatím chybí Android 7.1, což je dáno tím, že stále nedosáhl podílu 0,1 procenta, což je pro Google minimální hranice, aby byl do statistik započítán.

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře