Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei chce na trhu se smartphony do dvou let předstihnout Apple

Huawei chce na trhu se smartphony do dvou let předstihnout Apple

Huawei má v plánu během následujících dvou let vystřídat amerického konkurenta Apple na pozici druhého největšího výrobce chytrých telefonů na světě. Agentuře Reuters to řekl šéf divize pro spotřební elektroniku Richard Yu.

V letošním třetím čtvrtletí dodal Huawei zákazníkům 33,6 milionu smartphonů, přičemž jeho tržní podíl činil devět procent. Dodávky Applu v témže období dosáhly 45,5 milionu kusů, což znamenalo dvanáctiprocentní podíl na trhu. Samsung s dodávkami kolem 75 milionů přístrojů a tržním podílem přes 20 procent pak třetímu kvartálu jasně dominoval.

Na český trh se smartphony Huwaei oficiálně vstoupil před pěti lety. Do té doby u nás čínská firma telefony nabízela jen přes operátory, kteří je prodávali pod vlastními značkami. Tváří marketingové kampaně Huawei v ČR je hokejista Jaromír Jágr.

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře