Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyStartuje geolokační hra nové generace GEOFUN

Startuje geolokační hra nové generace GEOFUN

Počátkem měsíce srpna byl spuštěn GEOFUN, geolokační hra nové generace určená pro chytré telefony. Právě technická vyspělost chytrých telefonů umožnila vznik tohoto virtuálního titulu, jenž je možné vyzkoušet v rámci turistické oblasti Českomoravské pomezí.

GEOFUN je stoprocentní virtuální hra, nerozmisťují se tedy nikde žádné QR kódy, tabulky ani se neukrývají žádné reálné poklady. Návštěvníky Českomoravského pomezí provází po jejich atraktivitách velmi netradiční a především zábavnou formou. GEOFUN vychází z populárního geocachingu, na rozdíl od něj však nalezením určeného místa zábava nekončí, ale teprve začíná.

Kouzlotkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem pouze zjistí stručný popisu úkolu a faktory náročnosti , ty jsou čtyři – fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Průvodce ještě prozradí, jaké pomůcky pro úkol může potřebovat a informace o tom, zda-li úkol je možné zdolat i na vozíčku, s kočárkem, na kole apod. Jelikož hráči často v rámci plnění úkolu musí navštívit zámek, hrad či muzeum, nechybí informace o otevírací době a výši vstupného.

Při samotném úkolu je hráč vždy doprovázen virtuálním průvodcem. Každé město a jeho okolí má určeného patrona, který bude hráče po dané lokalitě provázet.

geokonto

Průvodce průběžně komentuje výkony hráče, radí, pokládá všetečné otázky, vypráví historky všeho druhu a také automatizovaně hodnotí plnění jednotlivých geosrand a dle úspěšnosti přiděluje body ve formě geonek na konto geosrandisty. Podle počtu získaných geonek se pak odvíjí geohodnost hráče. Od geovojína se může prosrandit až ke geomaršálovi.

První úspěšní hráči získají zdarma speciální GEOFUN trička. Ti úspěšnější pak mohou získat další hodnotné ceny, jako např. ubytování na hradě Svojanov, víkendové pobyty, vstupenky na Smetanovu Litomyšl, na zámek Litomyšl a mnoho dalšího. Kompletní výčet je k dispozici na www.ceskomoravskepomezi.cz/geofun.

Aktuálně hra je k dispozici na Google play, tedy pro chytré telefony s operačním systémem Android, chystá se ale i verze pro iPhony.

Stahujte:

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/geosranda/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře