Středa, 17 dubna, 2024
DomůRecenzeStáhněte si historii vašeho vyhledávání na Google

Stáhněte si historii vašeho vyhledávání na Google

Společnost Google zpřístupnila uživatelům novou funkci, která jim umožňuje stáhnout vlastní kompletní historii hledání v jeho vyhledávači, která provedli v minulosti. Funkce je dostupná od minulého víkendu a umožňuje exportovat všechna hledání na úložiště Drive a odtud je stáhnout. Data jsou uložena v archivu ZIP a roztříděna podle let a čtvrtletí.

Vyhledávání na Googlu o vás může prozradit prakticky všechno – jaké jsou vaše koníčky, oblíbené umělce a styl muziky, jakou preferujete limonádu či jak často se věnujete pornu.

Google povolil uživatelům náhled na jejich historii hledání již před nějakou dobou, avšak nikdy nenabídl nástroj, který by umožnil její stažení. Stalo se tomu tak až teď.

Postup pro stažení historie hledání na Google je jednoduchý. Avšak ještě před tím, než si v několika krocích ukážeme, jak na to, vás musíme upozornit, abyste svou historii nestahovali na veřejném počítači (typicky v zaměstnání či internetové kavárně). Mohla by se dostat do nepovolaných rukou.

Postup:

1) Přihlaste se ke svému účtu na Google
2) Otevřete stránku domovskou stránku www.google.cz a ve spodní liště klikněte na volbu „Nastavení“ a zvolte „Historie“.

2
3) Na stránce s historií aktivity zvolte tlačítko „Nastavení“ (ozubené kolečko) vpravo nahoře.

3
4) Vyberte možnost „Stáhnout“.

4
5) Přečtěte si důležité informace o archivech, doporučení Googlu a zvolte možnost „Vytvořit archiv“.

5912
6) Zobrazí se upozornění, že až bude archiv vytvořen, přijde vám e-mail.

5
7) Připravte se, že to může i pár minut trvat. Záleží na tom, jak dlouho jste na Googlu a jak často hledáte.

8) Teď byste měli obdržet notifikaci o úspěšném vytvoření archivu. Zvolte možnost „Zobrazit na Disku“ a soubor následně stáhněte do počítače.

6

7

9) Soubor typu ZIP rozbalte někam do složky, kterou umístěte, kam chcete. Třeba na plochu.

10) Po rozbalení archivu se dostanete k datům ve formátu JSON, která lze dále snadno zpracovat třeba pomocí Javascriptu, existují ale i různé prográmky, jako třeba FileViewPro.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře