Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkySrovnání rozměrů předních panelů iPhonu 4S a připravovaného iPhonu 5

Srovnání rozměrů předních panelů iPhonu 4S a připravovaného iPhonu 5 [video]

Nová generace iPhonu od cupertinské firmy Apple pomalu klepe na dveře. Alespoň to tedy tvrdí důvěryhodný zdroj serveru iMoore, podle kterého by měl být zatím poslední model představen již 12. září.

Ale ještě než se tomu tak stane, podívejme se na zatím nejpodrobnější měření předních panelů současné generace a té, kterou všichni očekáváme ? digitálním posuvným měřítkem.

Video pochází od společnosti ETrade Supply, která s Applem dlouhodobě spolupracuje. Na web jej nahrál server iPhone5Parts. Telefon bude podle klipu sice stejně široký, ale o pár centimetrů vyšší. Asi se tak skutečně nakonec zřejmě změní poměr stran, což údajně zesnulý zakladatel firmy Steve Jobs odmítal.

Přední kamerka pro FaceTime se nachází přesně ve středu telefonu; je umístěna nad horním sluchátkem. Domovské tlačítko (Home Button) je o 0,3 milimetru užší a úhlopříčka displeje se zvýšila ze současných na 4,06 palce.

Podle měření je displej tenčí o 0,1 mm (0,9 mm), přičemž by měl dosahovat vyšší propustnosti světla a také být odolnější proti poškrábání.


Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře