Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinky3DMark pro Android je stále ve vývoji. Futuremark oznámil spolupráci s firmami...

3DMark pro Android je stále ve vývoji. Futuremark oznámil spolupráci s firmami Acer, Intel, Qualcomm a SingTel-Optus

O tom, že Futuremark, autor populárních syntetických testů, které prověří výkon počítačového hardware, připravuje 3DMark pro Android, jsme poprvé slyšeli již na konci listopadu minulého roku. V době, kdy se výkon mobilních zařízení razantně zvyšuje, jde ze strany vývojářů o logický a očekávaný krok.

Generální ředitel Futuremarku, Jukka Makinen, vysvětluje: ?Již více než deset let pracujeme s předními výrobci počítačového hardwaru, abychom mohli přinášet nové verze programů 3DMark a PCMark. Výsledkem je, že tyto benchmarky se staly standardem a využívají je nejen miliony běžných uživatelů po celém světě, ale také stovky recenzentů. A protože vůbec poprvé přineseme 3DMark i na Android, jsme potěšeni, že můžeme oznámit spolupráci se společnostmi Acer, Intel, Qualcomm a SingTel-Optus, kteří nám pomohou s jeho vývojem?.

3DMark pro Android bude uveden na podzim, nejpozději těsně před koncem roku. Uživatelé díky tomuto nástroji budou moci změřit výkon grafické jednotky a chybět by neměly ani fyzikální testy.

Výsledky z 3DMarku pro Android prý budou porovnatelné s verzí pro operační systém Windows, která taktéž bude uvedena později v tomto roce.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře