Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySpousta Android uživatelů přechází na iPhone 6s a 6s Plus

Spousta Android uživatelů přechází na iPhone 6s a 6s Plus

iPhony se každým rokem zlepšují. Nejnovější modely iPhone 6s a 6s Plus přišly s mnoha zajímavými funkcemi včetně těch, které Android uživatelé do té doby u jablečných produktů postrádali. iPhony tak jsou pro Androidisty stále přitažlivější.

Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu, který byl uveřejněn v magazínu Investors. Z průzkumu se dá vyčíst, že celkem 26% nových majitelů iPhonů nepřechází ze staré generace jablečných produktů, nýbrž právě z Androidu. V minulém roce bylo mezi novými majiteli iPhonů pouze 12% bývalých Androidistů. Podíl Androidistů, který tento rok k iPhonům přešel, je největší v celé historii.

A co Androidisty ke „zradě“ své domácké platformy vede? Samozřejmě se může jednat o nové funkce, jako jsou například pohyblivé fotografie, force touch displej atd. Může jít také o optimalizaci operačního systému, s nímž je na Androidu stále ještě problém. A poslední důvod může být ještě prozaičtější – Apple je atraktivní značka, která některé lidi může táhnout i bez jakékoliv další příčiny.

Bohužel v rámci této studie bylo vyzpovídáno pouze 300 majitelů nových iPhonů, což je pro dělání závěrů opravdu malý vzorek.

Apple-Android

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře