Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkySpotify oznamuje dosažení 100 milionů platících uživatelů

Spotify oznamuje dosažení 100 milionů platících uživatelů

Švédská hudební služba Spotify ohlásila, že již eviduje 100 milionů platících uživatelů. Od srpna loňského roku se jedná o nárůst o 17 milionů. Podnik zároveň zveřejnil nejnovější hospodářské výsledky.

V prvním letošním čtvrtletí služba prodělala 142 milionů eur (zhruba 3,7 miliardy Kč) po ztrátě 169 milionů eur ve stejném období loňského roku. Tržby společnosti meziročně vzrostly o 33 procent na 1,51 miliardy eur. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří odhadovali na 1,47 miliardy eur.

Spotify předpokládá, že na konci aktuálního kvartálu bude mít 107 až 110 milionů platících uživatelů a tržby dosáhnou 1,51 až 1,71 miliardy eur.

Běžný měsíční poplatek za Spotify Premium činí 5,99 eur (cca 156 korun). V rámci různých akcí se ke Premium členství můžete dostat už za 0,99 eur (zhruba 26 korun). Nejvíce uživatelů má však služba stále neplatících, Spotify lze totiž využívat také zdarma, pouze s omezenými funkcemi a občasnou reklamou, která pokrývá základní poplatky hudebníkům.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře