Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySportovní kamera HTC RE jde do prodeje. Jaká je cena?

Sportovní kamera HTC RE jde do prodeje. Jaká je cena?

Kamera HTC RE, která si odbyla premiéru před koncem roku v New Yorku, míří do českých obchodů. Svým majitelům nabídne snímač s šestnácti megapixely, jednotlačítkové ovládání, 8 GB prostoru nebo propojení pomocí RE aplikace s Androidem a iOS. K dostání bude za doporučenou cenu 4 490 korun.

RE se snaží zaujmout hlavně netradičním válcovitým designem a pestrou škálou funkcí. Válcovitý tvar kamery byl vybrán kvůli dobré ergonomii, která dovolí pevný úchop. V jejím nitru je navíc zabudován senzor, který ji automaticky aktivuje při uchopení, není třeba ji složitě zapínat.

Velké dotykové tlačítko spouště reaguje na jemné dotyky – krátké poklepání spustí focení, zatímco po delším podržení začne natáčení videa. Díky tomu je zachycování obrazového materiálu extrémně jednoduché.

HTC RE ukrývá šestnáctimegapixelový CMOS senzor, nahrává ve Full HD (1080p) rozlišení a čočka zachycuje obraz při 146 stupních. Kamerka disponuje také funkcemi pro vytváření zpomalených a časosběrných záběrů. Překážkou pro ni není ani voda, proti které je odolná bez potřeby jakýchkoliv dalších krytů a ochran.

Kameru lze propojit se smartphony pomocí RE aplikace, jež automaticky synchronizuje pořízené fotky, videa i časosběrné záběry přes WiFi. Aplikace je k dispozici pro telefony s operačním systémem Android 4.3 a vyšší a iOS. RE nabízí mimo jiné i živý přenos na vlastní YouTube kanál.

Nová HTC RE kamera vstupuje na český trh dnešním dnem v bílé, modré a oranžové barvě za cenu 4 490 Kč. Exkluzivně bude do 15. března ke koupi u prodejce Alza.cz.

RE Orange RE Blue

Zdroj: HTC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře