Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkySpolečnost Alphabet vykázala hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí

Společnost Alphabet vykázala hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí

Americká společnost Alphabet vykázala za třetí čtvrtletí zisk na akcii ve výši 9,06 dolaru, čímž překonala odhady analytiků z agentury Thomson. Ti počítali se ziskem na akcii ve výši 8,63 dolaru. Firmě opět pomohl hlavně prodej reklamy v mobilních přístrojích a na videoportálu Youtube.

Konsolidované příjmy Aphabetu vzrostly meziročně o 20 procent na 22,45 miliardy dolarů. Z toho příjmy z reklamy se zvýšily o 18,1 procenta na 19,82 miliardy dolarů. Na celkových příjmech se tak podílely 89,1 procenty.  Podnik ve výsledkové zprávě také uvedl, že zahájí odkup vlastních akcií v objemu sedmi miliard dolarů (173,6 miliardy korun).

Společnost Alphabet, která je majitelem Googlu, je klíčovým hráčem na rychle rostoucím trhu reklamy v mobilních zařízeních. Alphabet je zároveň druhou největší firmou podle tržní hodnoty.

Google dokončil svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet loni v říjnu. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty jako samořízená auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života. Alphabet se stal mateřskou firmou všech těchto menších společností.

Zdroj: FT

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře