Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkySpokojené Rovio: za rok 2011 má příjmy 106 milionů dolarů

Spokojené Rovio: za rok 2011 má příjmy 106 milionů dolarů

Finské herní vydavatelství Rovio, autoři veleúspěšné série Angry Birds, zveřejnilo hospodářské výsledky za rok 2011. V něm celkové příjmy činily 75,4 milionu EUR (přibližně 106,3 milionu dolarů), a to především díky stahování her a prodeji spotřebního zboží.

„Silný růst tržeb jasně ukazuje popularitu značky Angry Birds,“ řekl Mikael Hed, generální ředitel společnosti Rovio.

Vydavatelství nabídlo uživatelům v uplynulém roce ke stažení trojici her. Jednalo se konkrétně o tituly Angry Birds a podtituly Seasons a Rio, které jsou ke stažení zdarma, tak i v placených verzích. Letos je pak doplnilo dobrodružství ve vesmíru ? podtitul Space.

Za kalendářní rok 2012 zaznamenala série Angry Birds přes 648 milionů stažení napříč platformami. Celkový počet uživatelů byl vyšší než 200 milionů.

Nepřehlédněte: Angry Birds Space: znovu naštvaní a tentokrát ve vesmíru

Rovio očekává, že firma nadále poroste odpovídajícím způsobem. „Jsme velmi optimističtí ohledně roku 2012 v důsledku významných investic, které jsme učinili do vývoje produktů, posílení a ochrany značky a podnikové infrastruktury,“ říká Mikael Hed.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře