Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyNokia City Lens: rozšířená realita dorazila na Lumie

Nokia City Lens: rozšířená realita dorazila na Lumie [exkluzivně]

Aplikaci Nokia City Lens jsme mohli spatřit poprvé na veletrhu CES 2012, který se uskutečnil v lednu v americkém městě Las Vegas. Od té doby ale jakoby se po ní slehla zem. Tedy až do včerejška, kdy si ji můžete konečně stáhnout a na vlastní kůži vyzkoušet, co všechno dovede.

Program, který je určen exkluzivně smartphonům s Windows Phone od finského výrobce Nokia, využívá principu rozšířené reality (augmented reality), když k aktuálnímu a reálnému obrazu z kamery doplňuje navigační a informační nápisy k různým objektům.

Přijeli jste právě do cizího města a hledáte restauraci, kde byste se dobře navečeřeli? Máte zájem navštívit zdejší muzeum nebo divadlo?

Nokia City Lens vám dá během okamžiku odpovědi na všechny vaše otázky.

Pomocí této aplikace můžete:

  • Najít to, co hledáte a získat o tom veškeré podrobnosti (přečíst si recenze ostatních uživatelů, zjistit otevírací dobu a trasu (autem nebo pěšky), získat kontakt a podobně).
  • Sdílet informace o vámi hledaném místě skrze sociální sítě, SMS nebo e-mailem.

Aplikace je rychlá, intuitivní a nese se zcela v duchu rozhraní Metro. I přesto, že je zatím ve fázi testování a vy si můžete prozatím stáhnout pouze betaverzi, funguje spolehlivě.

Odkaz na přímé stažení do telefonu ? spusťte Bing Vision a zaměřte obrázek!

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/City Lens/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře