Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkySpojení do dvou vteřin a nejčistší zvuk. O2 spouští volání přes LTE...

Spojení do dvou vteřin a nejčistší zvuk. O2 spouští volání přes LTE pro iPhone

Operátor O2 spouští volání přes LTE pro telefony značky Apple. Zákazníci s modely iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6 a iPhone 6 Plus si tak mohou užívat hovorů ve vysoké kvalitě, spojení s protistranou do dvou vteřin a možnost telefonovat a datovat souběžně.

Síť LTE od O2 je dostupná pro 99 % populace, k bezproblémovému spojení hovorů tak dojde i na místech, kde je hůře dostupný signál 3G. Telefonování přes VoLTE zákazníkům nespotřebovává žádná data, zákazník za něj platí stejně jako za běžný hovor přes hlasovou síť.

Pro volání před LTE je nutná aktualizace softwaru na iOS 10.3 nebo novější. „Zákazníkům se bude postupně objevovat výzva k aktualizaci nastavení operátora. Tu si mohou také stáhnout sami volbou Nastavení-Obecné-Informace,“ popisuje Jindřich Fremuth, ředitel Komerční divize v O2. V telefonu je také potřeba povolit 4G pro hlas i data v menu Nastavení – Mobilní data – Volby dat – Zapnout 4G – Hlas a data.

Ti zákazníci, kteří mají starší modely iPhone bez podpory VoLTE, mohou během června využít možnost odkupu, a získat nový model levnější až o 5 100 korun. Nejnovější modely iPhone O2 nyní nabízí se slevou 1000 korun prostřednictvím programu Extra výhody. Oblíbený model iPhone SE je tak u O2 nyní možné získat za 8 995 korun.

Pro spojení přes VoLTE musí mít zákazník kromě telefonu podporujícího tuto technologii také 4G LTE SIM kartu.

Které telefony z nabídky O2 VoLTE nyní podporují?

Apple iPhone SE*
Apple iPhone 7*
Apple iPhone 7 Plus*
Apple iPhone 6s*
Apple iPhone 6s Plus*
Apple iPhone 6*
Apple iPhone 6 Plus*
Samsung GALAXY S8*
Samsung GALAXY S8+*
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy A3 (2017)
Huawei P10*
Samsung Galaxy Xcover 4 *
Samsung Galaxy S6 s nejnovější aktualizací systému *
Samsung Galaxy S6 Edge s nejnovější aktualizací systému*

*volání přes LTE funguje i u telefonů koupených u jiných prodejců

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře