Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeSpider: The Secret of Bryce Manor ? Zábavný příběh pavouka

Spider: The Secret of Bryce Manor ? Zábavný příběh pavouka

Pavouky nemám rád, přesněji řečeno jsem si s nimi rozdělil planetu na zóny, kde existovat smějí a kde existovat nesmějí. Překročení této hranice trestám smrtí, sice bez panických výkřiků, zato s odhodláním člověka, který bud osminožce uloví a nebo neusne. Přesto ? a to mě opravdu ohromilo, v téhle hře hraju pavouka sám, nevadí mi to, baví mě to a jeho kousky chvílemi opravdu obdivuji. Je to takové opravdu svižné bojové zařízení, lehoučký hopsající tank, kterému nevadí, že visí hlavou dolů.

Jako pavouk se ve hře staráte o pavoučí věci ? snažíte se ulovit hmyz, kterého je zde mnoho druhů. Některý hmyz je hloupý a létá stále dokola. Komáři jsou chytří a utíkají před vámi. Vosy jsou tak bojovné, že je nechytíte do sítě, ale musíte je skolit v letu. Berušky a vážky jsou silné, takže i když je polapíte, po chvilce se vám ze sítě utrhnou.

Vy jako pavouk umíte běhat, hodně, ale vážně hodně dobře skákat a nakonec děláte sítě. Ty vytváříte tak, že usadíte vlákno, vyskočíte a ukotvíte ho na místě, kde jste dopadli. Pokud z vláken vytvoříte ucelený rám, máte pavučinu, do které se vám chytí většina hmyzu. Některé povrchy jsou kluzké, vlákno na nich neuchytíte a popravdě řečeno, moc si po nich ani nezaběháte. Vytvořená pavučina se zároveň stává podkladem, k němuž můžete přichytávat nová vlákna. Ve vyšších levelech si tak po ?bridge builderovsku? nejdřív připravíte pavučinovou konstrukci ? a teprve potom obklíčíte své nepřátele, pochytáte je a sníte!

Spider: The Secret of Bryce Manor

Zásoby vlákna nemáte neomezené, abyste si je doplnili, musíte se krmit hmyzem. Často je proto důležité vybrat si, kde začnete a získáte snadnou kořist, protože ji potřebujete pro lov náročnější kořisti. Celkem běžně připravujete pasti, uličky přehrazené pavučinou, do kterých naháníte vyčůranější hmyz, jako jsou moskyti. Pokud se vám podaří v jedn om tahu pochytat více hmyzu, aniž byste dopadli mimo vlastní sítě, dostáváte bodový bonus.

Už ale jenom samotný lov na náročnější kořist, jako jsou vosy, komáři a vážky je fantastická zábava. Vosy lze srazit jen v letu ? a ty rozhodně nečekají, až se jich zmocníte. Pavouk je naštěstí skutečně hbitý a skáče jako Sergej Bubka, takže probíhání místnostmi připomíná tak trochu akce z Matrixu. (Kdyby u mě doma řádil takhle neuvěřitelně hopsavý pavouk, asi bych zešílel.) Úžasný je lov na vážky, kdy je nejlepší po ní skočit, strhnout ji do pavučiny a potom se do ní rychle pustit. Když nebudete dost hbití, utrhne se a uletí vám! Úžasnou strategii vnáší do hry i můry, které reagují na světlo, takže si můžete připravit pavučinovou past kolem lampy, lampu vypínačem zapnout a tím můry do pasti nalákat.

Kombinace akce a strategického kladení sítí je neuvěřitelně zábavná a návyková. Není to ale všechno: Samotný dům, který procházíte, je zvláštní, opuštěný a temný. Všude kolem vás jsou náznaky jakéhosi dramatického příběhu, který se tu odehrál: Ve výlevce narazíte na ztracený snubní prsten, na dně studny leží opuštěná panenka. Kolem jsou dopisy a deníky, které vám ale nikdo nepřečte: Vždyť jste přece pavouk!

Spider: The Secret of Bryce Manor

Stali jste se součástí příběhu, kterému nerozumíte, příběhu, který nikdo nevypráví. Je to silný, hypnotický, téměř zenový zážitek. Něco takového opravdu ve hře nepamatuji! Můžete jenom hádat, co se vlastně stalo, můžete prolézat zákoutí a hledat ztracené a zapomenuté věci ? a nebo jenom chytat hmyz, protože ať už se stalo co se stalo, je to pryč. Všechno je opuštěné a jenom promořené chutným hmyzem. A vy jste přece jenom pavouk a hledáte tu především chutnou sváču plnou proteinů.

Spider je úžasná hra, i když je přece jenom trošičku krátká. Zvládl jsem ji na jeden zátah, ale nebyl jsem schopný přestat ? a to v mém světě znamená opravdu velkou pochvalu. Levely jsou přiměřeně obtížné, žádný děs ? a když nepochytáte všechny mouchy, tak nevadí, můžete to zkusit příště. Jediný další problém, na který jsem narazil, jsou občas problémy s audiem, jeho jakési občasné přibržďování.

Hra byla v okamžiku recenzování v akci zdarma, pokud máte příležitost ji získat zdarma a nebo za nízkou cenu, neváhejte a berte. Bude se vám opravdu líbit!

Spider: The Secret of Bryce Manor

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

Úžasné, skvěle hratelné a svojí podstatou skoro zenové dílko. Škoda, že je tak krátké, a také škoda
drobných technických chyb s audiem.

Co se mi líbilo:

  • Hraju za pavouka a přesto mi to přijde zábavné!
  • Fascinující kombinace akce a strategie
  • Úžasný ?nevyslovený temný příběh? na pozadí hry

Co se mi nelíbilo:

  • Bohužel dost krátké

Aplikace byla v době stažení ZADARMO. Stáhnout se dá odsud.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Spider The Secret of Bryce Manor/“/]

Web výrobce najdete zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře