Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyŠpičkový tablet Nexus 9 se v Česku prodává za 12 490 Kč

Špičkový tablet Nexus 9 se v Česku prodává za 12 490 Kč

První tuzemští prodejci zařadili do své nabídky devitipalcový tablet Nexus 9. Novinku s 16 GB uživatelské paměti si cení bezmála na 12 500 korun.

Nexus 9 je nejnovější tablet řady Nexus, který pro společnost Google vyrobilo HTC. Vzhled zařízení vychází z toho, co již v řadě Nexus známe. Tělo má jednoduché tvary a zepředu působí Nexus 9 úplně obyčejně, jako každý jiný tablet. Jen si tu lze všimnout stereo reproduktorů BoomSound.

Přístroj s úhlopříčkou 8,9 palce má poměr stran 4 : 3 a rozlišení 2048 × 1536 pixelů, pohání jej mobilní procesor s podporou 64bitových instrukcí Tegra K1 od nVidie. Paměť RAM má kapacitu 2 GB. Velmi dobrou výbavu uzavírá zadní osmimegapixelový fotoaparát.

V České republice prodávaný model má kapacitu paměti 16 GB, v prázdném tabletu je pro uživatele volných zhruba 11 GB místa. Část paměti si totiž ukousne operační systém Android s označením Lollipop, česky Lízátko.

nexus

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře