Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyŠpičkový smartphone Sony Xperia Z1 mini vypadá úchvatně (porovnání s modelem Z1)

Špičkový smartphone Sony Xperia Z1 mini vypadá úchvatně (porovnání s modelem Z1)

Zvětšování smartphonů je velkým trendem také letošního roku. Od ledna bylo představeno již hodně modelů s úhlopříčkou větší než 5 palců. Ne každý touží ale po telefonu, který se mu pomalu nevejde ani do kapsy u kalhot a jehož ovládání jednou rukou je prakticky nemožné. Stále ještě existuje hodně lidí, kteří by uvítali malý špičkový Android s nekompromisním hardwarem. Výrobci je však přehlížejí.

Společnosti Samsung a HTC sice uvedly tzv mini varianty svých top modelů (Galaxy S4 a One). S o něco menšími rozměry ale přišly i kompromisy v podobě horší výbavy. Podle všeho se přeci jen ale blýská na lepší časy.

Sony, které se v poslední době pasovalo do role jedné z nejambicióznějších firem v mobilním světě, pracuje na zmenšenině Xperie Z1. Telefon má být menší (místo pětipalcového dostane 4,3palcový displej) a přesto nabídnout prvotřídní hardware. Konkrétně procesor Snapdragon 800, velkorysé 2 GB RAM a výborný foťák s rozlišením 20,7 Mpx.

Na představení tohoto modelu si ale bohužel asi ještě počkáme. Server XperiaGuide tvrdí, že Xperia Z1 mini bude představená až na začátku příštího roku na veletrhu CES 2014. Kéž by se tyto informace nepotvrdily…

Předpokládané specifikace telefonu Xperia Z1 mini:

  • displej s úhlopříčkou 4,3 palce a HD rozlišením
  • 2 GB RAM
  • 8 GB interní paměti
  • čtyřjádrový procesor Snapdragon 800
  • fotoaparát s rozlišením 20,7 Mpx a světelností f/2.0
  • operační systém Android 4.3 Jelly Bean

Purple-Xperia-Z1-Mini-snapped-beside-Xperia-Z1-Purple-and-Black

Zdroj: XperiaGuide

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře