Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenze Apple odhalil levnější iPhone 5C a výkonný iPhone 5S

Apple odhalil levnější iPhone 5C a výkonný iPhone 5S

Společnost Apple dnes odhalila nový iPhone. Novinka se jmenuje iPhone 5S a svým vzhledem připomíná verzi 5, je však výkonnější a má lepší fotoaparát. Potvrdilo se také, že obsahuje zabudovanou čtečku otisků prstů. Představený byl i levnější model iPhone 5C, který má plastový kryt.

„Více zábavy, více barev,“ představil Phil Schiller nový iPhone 5C. Telefon bude k dispozici v pěti různých barvách. Vyrobený je z jednoho kusu polykarbonátu.

Za svou hardwarovou výbavu se také stydět nemusí, ta totiž odpovídá dosavadní vlajkové lodi s pořadovým číslem pět. Základem je procesor A6, přítomen je i osmimegapixelový fotoaparát a čtyřpalcový Retina displej.

Apple plánuje prodávat k novému iPhonu také speciální pestrobarevné obaly z měkké gumy, v nichž jsou díry, kterými je vidět původní barva telefonu.

16GB varianta přijde na 549 dolarů bez úvazku, model s dvojnásobkem paměti na 649 dolarů.

Ve svém sídle firma Apple dále odhalila top model iPhone 5S, kterým opět utíká konkurenci. Jako první totiž použila v mobilním telefonu čip se 64bitovou architekturou, kterou až dosud používaly pouze počítače. I proto by měl nový špičkový model nabídnout bezkonkurenční výkon, což ocení především hráči her.

Design se ale příliš nezměnil. Phone 5S má znovu kovová záda, tělo je z hliníku a ze skla. V prodeji bude v bílé, černé a novém odstínu šampaňské.

Z výbavy je jednou z nejpodstatnějších inovací nový fotoaparát, který využívá o 15 procent větší senzor se světelností f/2.2.

Doplňován je dvojitým bleskem, který dokáže automaticky měnit v jemných odstínech svou barvu, aby dosáhl co nejvěrnějšího podání barev. Nový je také slow-motion režim se 120 snímky/s, v tomto případě je video zaznamenáváno v režimu 720p.

iphone

Novinka 5S pak přináší i očekávanou čtečku otisků prstů, stačí se jen dotknout domovského tlačítka a telefon se sám odemkne. Přístup do systému tak budou mít pouze prověření uživatelé.
Okolo tlačítka je zřetelný speciální senzor, díky kterému telefon pozná, že má uživatel ruku na senzoru. Proti poškrábání je domovské tlačítko chráněno safírovým sklíčkem.

iPhone 5S poměří síly s nejlepšími konkurenčními smartphony. S úvazkem u amerického operátora bude k dostání za 199 dolarů v 16GB verzi, za 299 dolarů s 32 GB a 399 dolarů s 64 GB paměti. Za nedotované modely zákazníci v USA zaplatí 649, 749 a 849 dolarů.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/iphones5c5s/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Jsou to cca 2 roky co Jobs umřel a z Apple se stává společnost jako každá jiná(např: samsung) Iphone 5C spousta barev to je jako lumie(né že lumie jsou špatné). Dřív Apple měl 2 barvy a řekl tyto 2 jsou správné. A to si myslím že bylo jedním z tahounů. Apple měl vše dané a prostě to bylo podle nich nejlíp. Teď se z toho stává řada Galaxy 4(active ,Zoom atd)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře