Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyŠpičkový Samsung Galaxy Note III má mít pod kapotou Snapdragon 800

Špičkový Samsung Galaxy Note III má mít pod kapotou Snapdragon 800

Kříženci smartphonů a tabletů si našli své místo na trhu. Výrobce Samsung doufá, že jeho připravovaná novinka naváže na velký úspěch první i druhé generace Note u zákazníků. Galaxy Note s pořadovým číslem III bude lákat na obří displej, obří rozměry a výkon počítače, který zajistí čtyřjádrový Snapdragon 800.

Pokud by Samsung sáhl opravdu k nasazení čipové sady konkurenčního výrobce, mohlo by to znamenat, že má problémy s výrobou Exynosu 5 Octa. Výhodou Snapdragonu však je, že v sobě integruje LTE modul, Exynos nikoli.

Snapdragon 800 se skládá ze čtyř výpočetních jader typu Krait 400, které mohou tikat až na frekvenci 2,3 GHz. O vysoký grafický výkon se stará GPU Adreno 330.

Čipset je natolik výkonný, že nemá problém komprimovat i přehrávat 4k video a vícekanálový zvuk DTS-HD i Dolby Digital Plus.

Galaxy Note III má přinést 6palcový displej vyrobený technologií Super AMOLED, 2 GB či 3GB RAM a třináctimegapixelový fotoaparát.

Samsung představí svůj špičkový model na veletrhu IFA v Berlíně.

SnapdragonZdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře