Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyŠpičkový Samsung Galaxy Note 7 bude mít premiéru začátkem srpna

Špičkový Samsung Galaxy Note 7 bude mít premiéru začátkem srpna

Nejočekávanější phablet letošního roku už zná datum a čas své premiéry. 2. srpna bude Galaxy Note 7 představen v americkém New Yorku. Vyplývá to z pozvánky, kterou Samsung vybraným redakcím rozeslal v uplynulých hodinách.

Galaxy Note 7 dostane stejně jako S7 edge po stranách zaoblený displej, který bude sahat až ke krajům telefonu. Dotykový panel by měl mít úhlopříčku 5,7 palce a QHD rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů. Chybět samozřejmě nemá pro řadu Note tradiční dotykové pero a dočkáme se také mechanického ústředního tlačítka se snímačem otisků a snad i odolné konstrukce se stupněm krytí IP68.

Operační paměť by měla mít kapacitu 4 GB či 6 GB, smartphone se na trh dostane s těmito konfiguracemi interních pamětí: 64 GB, 128 GB a 256 GB. Baterie má mít kapacitu 3 600 mAh a očekává se i přítomnost hybridního slotu pro karty microSD/UFS.

Samsung Galaxy Note 7 bude představen na tiskovce 2. srpna v 11:00 EDT v New Yorku, souběžně s touto akcí však poběží i keynote v Rio de Janeiru (půlnoc) a v Londýně (16:00 místního času). Uživatele v ČR bude asi nejvíce zajímat to, že od 17:00 středoevropského času výrobce nabídne živý stream. Ke zhlédnutí bude na oficiálním webu Samsungu a na jeho YouTube kanálu.

samsung-galaxy-note-7-234822

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře