Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyŠpičkový notebook Microsoft Surface Book oficiálně v ČR

Špičkový notebook Microsoft Surface Book oficiálně v ČR

Prodejce CZC.cz přináší na český trh Surface Book, historicky první notebook od Microsoftu. Dostupný je v čtyřech výkonnostních provedeních, jejichž cena startuje na 49 990 Kč a končí na 79 990 Kč včetně DPH.

Microsoft Surface Book se vyznačuje tělem vyrobeným z odolné a zároveň lehké hořčíkové slitiny, díky které se jeho hmotnost zastavila na 1,5 kilogramu. Velikost je dána převážně 13,5palcovým dotykovým PixelSense displejem s rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů, který lze ovládat také dodávaným perem. To podporuje 1024 úrovní přítlaku a na svém druhém konci nabízí praktickou gumu.

Obrazovka je k tělu zařízení přichycena pomocí speciálního mechanizmu nazvaného „Muscle Wire“ a oddělit se dokáže pouze po stisku příslušného tlačítka. S odolností si přitom nijak nezadá s mechanickým řešením, protože i po uchopení zařízení za obrazovku stále pevně drží u klávesnice. Pro ovládání v notebookovém režimu slouží podsvícená klávesnice s 1,6mm zdvihem a skleněný trackpad. Možnost připojení dalších periferií zajišťuje dvojice USB 3.0 portů. Potěší také přítomnost čtečky SD karet.

Výkon udává dle zvolené konfigurace jeden z procesorů Intel Core i5 nebo i7 z rodiny Skylake, grafické výpočty pak zpracovává integrovaná grafika Intel HD Graphics nebo GeForce s GDDR5 pamětí. Od zvolené konfigurace se odvíjí také velikost SSD a operační paměti, přičemž v nejvýkonnější variantě lze počítat s 512GB SSD a 16 GB RAM. V provozu na baterii notebook vydrží až 12 hodin a jako plnohodnotný pracovní nástroj nabídne operační systém Windows 10 Pro.

5as2s

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře