Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkySpekulace: První specifikace Samsungu Galaxy Note 4

Spekulace: První specifikace Samsungu Galaxy Note 4

Na web unikly částečné specifikace chystaného tabletomobilu Samsung Galaxy Note 4. Přístroj by měl design sdílet s modelem Galaxy S5 a blýsknout se superjemným QHD displejem s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů. Vyplývá to ze zprávy serveru slashgear.com.

Nový Note s pořadovým číslem 4 má mít vůbec tu nejlepší výbavu z dostupných zařízení korejského výrobce, které letos budou v obchodech. Po modelu Note 3 novinka zdědí konektor s USB 3.0 a zachována zůstanou i záda s falešnou plastovou kůží.

Rozlišení by se mělo zvýšit z Full HD (1 080 × 1 920 pixelů) na QHD (1440 × 2560 px). Server cnmo.com hovoří dokonce o nasazení displeje s UHD rozlišením 3 480 × 2 160 px. Spíše než o reálnou možnost jde ale o zbožné přání jeho redaktorů.

Phablet má běžet pod operačním systémem Android, o jehož rozpohybování se postarají čipsety Exynos a Snapdragon. Dočkat bychom se měli 4 GB RAM a voděodolnosti a prachotěsnosti přístroje. Fotoaparát zachytí snímky v rozlišení buď šestnáct nebo dvacet megapixelů. Akumulátor má nabídnout kapacitu v rozmezí 3 600 až 3 800 mAh.

Prozatím se neví, kdy Samsung Galaxy Note 4 představí. Vzhledem k tomu, že výrobce uspíšil vydání smartphonu S5, bychom se nového phabletu mohli dočkat dříve než v září na veletrhu IFA.

84aZdroj: SlashGear

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře