Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySpekulace pokračují: Nexus 5 má pětipalcový displej a dostane čtyřjádrový superprocesor Snapdragon...

Spekulace pokračují: Nexus 5 má pětipalcový displej a dostane čtyřjádrový superprocesor Snapdragon 800

Dva giganti průmyslu mobilních technologií, společnosti Google a LG, chystají smartphone, který se stane referenčním modelem a reprezentantem systému Android. Specifikace modelu D820, což by mohl být právě nový Nexus, zahrnují výkonný procesor Snapdragon 800 a pětipalcový Full HD displej. Informoval o tom server S4GRU.

Známé jsou i rozměry smartphonu, jehož provoz nedávno posvětil Americký telekomunikační úřad (FCC). Podle dostupných informací je telefon, který vypadá přesně jako zařízení z videa, které zachycovalo vztyčení nové sochy před Googleplexem, vysoký 131,9 milimetru a široký 68,2 mm.

Známé jsou i podrobnosti o použitém akumulátor, který by měl nabídnout kapacitu 2300 mAh (Nexus 4 používá 2100mAh baterii).

V dokumentaci se dále uvádí, že nový Nexus bude podporovat bezdrátové nabíjení a jeho vestavěný fotoaparát má rozlišení třináct megapixelů. Smartphone půjde do prodeje s nejnovější verzí operačního systému Android 4.4 KitKat.

nexusae0_wirelesscharging_thumbZdroj:  S4GRU

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře