Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkySpekulace: Menší iPad bude stát maximálně 250 dolarů

Spekulace: Menší iPad bude stát maximálně 250 dolarů

Je pátek a s ním jsme se dočkali i další porce spekulací na téma menšího iPadu. Cena tohoto zařízení se má prý pohybovat v rozmezí 200 až 250 dolarů (přibližně 4000-5000 korun), vyplává to ze zprávy publikované na serveru iMore, jehož informace se v minulosti již několikrát potvrdily.

Nový iPad by měl mít úhlopříčku displeje 7,85 palce a rozlišení 1024 × 768, tedy stejné, jako v případě prvních dvou generací jablečného tabletu.

Redaktoři iMore tvrdí, že cílem Applu je pokrýt všechny segmenty trhu a konkurovat tak levnějším přístrojům s Androidem, především pak tabletu Fire od Amazonu. Vzhledem k avizované nízké ceně má být iPad osazen pouze 8GB flash pamětí.

K jeho představení údajně dojde v příštích měsících. Informace kdy přesně se ale různí. Zatímco iMore tvrdí, že k uvedení dojde v říjnu, tchajwanské noviny nedávno psaly cosi o představení v srpnu.

Proti malým tabletům se vždy stavěl nedávno zesnulý generální ředitel Apple, Steve Jobs, který opakovaně uváděl, že jsou příliš velké na to, aby soupeřily se smartphony a příliš malé na to, aby soupeřily s iPadem.

Tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a zda se menší iPad opravdu dostane do prodeje.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře